Rubriky
Problémy s erekcí

Jak vydržet déle při sexu? Víme, jak na to

Kdo nemá v dnešní době sex, jako by ani nebyl. Jako málo úspěšné hodnotíme i lidi, kteří ho mají příliš krátký. Jak je to ale s délkou sexuálního styku doopravdy? Nenadhodnocujeme trochu svoji výdrž?

Ve filmech, ale i od vašich přátel někdy zaznívá, že lidé mají sex prakticky celou noc. A my tomu často věříme a připisujeme takovým jedinců pokročilé schopnosti a větší úspěšnost. Samozřejmě, existují mezi námi lidé, kteří do toho dovedou bušit prakticky bez přestání. Ale takové by šlo spočítat na prstech jedné ruky.

To samé platí i v případech, kdy vám někdo tvrdí, že průměrný sexuální styk trvá alespoň půl hodiny. Když k tomu přidáme například sexuální předehru, je možné se na toto číslo reálně dostat. Pokud se ale zaměříme na samotnou penetraci, zjistíme, že doba sexuálního styku je ve skutečnosti mnohem kratší.

Chcete vědět víc? Tak pokračujte ve čtení.

průměrná délka sexu

Průměrná délka sexu

Pokud vaginální penetrace trvá dvě až tři minuty, je považována za příliš krátkou. Pokud je to v rozmezí deseti minut až půl hodiny, je zase moc dlouhá. Tak jak to teda je?

⚖️️ Porovnání: TOP 10 přípravků na erekci

nejlepší léky na erekci
 • účinnost jednotlivých přípravků na tvrdou erekci, zvýšení libida a prodloužení sexuální výdrže
 • jaký přípravek je vhodný, jaké má vedlejší účinky a kdy začne účinkovat
 • zkušenosti a spokojenost s užíváním u ostatních lidí
 • porovnání cen za denní dávku

naposledy aktualizováno 04/2024

Možná budete překvapení, ale za optimální se považuje délka penetrace, která trvá 7-13 minut. S tím, že mnoho lidí penetruje cca 5 minut. Z čehož vyplývá, že i kdyby si někdo dopřával sexuální radovánky celou noc, pokud od toho odečteme různé druhy laskání, na samotnou soulož připadne jen relativně hodně málo času.

Proč nevydržím tak dlouho?

Nelze vyloučit, že někteří muži mají problém vydržet i těch 5-7 minut. Na vině může být například vyšší věk, nebo nepříznivý zdravotní stav. Překvapivě, někdy může být za horší výdrží i tvar vašeho genitálu, který vás předurčuje ke kratšímu styku.

V neposlední řadě, úplně vyloučit nelze ani sexuální dysfunkce, které se řeší v ordinacích sexuologů. Kromě předčasné ejakulace můžete mít erektilní dysfunkci. Nenechte se ale ovládnout svým strachem. Muži, kteří těmito problémy trpí, mají se správnou diagnózou a dobře zvolenou léčbou velkou šanci na to, že se jejich sexuální život v budoucnosti zlepší.

jak prodloužit sex

Jak prodloužit délku sexu?

Někdy je problém s krátkou výdrží způsobený i psychikou. Hraje velkou roli, zda muž trpí úzkostí, má na sebe přehnané nároky, je ve stresu nebo bojuje s depresí. Některé tyto stavy se dají léčit, ale často vám s nimi pomůže i pár vychytávek.

Můžete zkusit:

 • Promluvit si s protějškem
 • Používat kondomy, které obsahují látky, které působí na delší udržení erekce
 • Přerušování soulože (když cítíte, že to na vás jde, na chvíli přestaňte a pak pokračujte)
 • Kegelovy cviky
 • Nové sexuální pozice
 • Masturbaci před stykem (takže nebudete tak hrrr)

V krajním případě může pomoci i odvedení pozornosti jinam. To ale nepovažujeme za ideální možnost, protože by to mohlo vadit protějšku. Že myslíte na něco jiného a nejste duševně přítomní se dá poznat celkem snadno.

Pokud vás navíc netrápí žádný konkrétní zdravotní problém a užívání Viagry (která je mimochodem na předpis) vás neláká, po konzultaci s lékařem (zvlášť, pokud užíváte nějaké léky) vyzkoušejte dlouhodobé užívání doplňků stravy pro muže na podporu vitality a libida, které obsahují bylinky.

⚖️️ Porovnání: TOP 10 přípravků na erekci

nejlepší léky na erekci
 • účinnost jednotlivých přípravků na tvrdou erekci, zvýšení libida a prodloužení sexuální výdrže
 • jaký přípravek je vhodný, jaké má vedlejší účinky a kdy začne účinkovat
 • zkušenosti a spokojenost s užíváním u ostatních lidí
 • porovnání cen za denní dávku

naposledy aktualizováno 04/2024

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *