Rubriky
Bylinky

Kotvičník zemní – pomůže s poruchami erekce?

Když se začtete do článků o bylinkách na podporu erekce, patrně narazíte na kotvičník zemní. Málokdo má ale nějakou konkrétní představu o tom, na co působí a co všechno umí. Proto jsme se rozhodli, že se na něj zaměříme v našem dnešním článku.

Když nás někde píchne, nejdeme za babkou kořenářkou, ale k doktorovi, nebo přímou cestou do lékárny. A to jak v případě, že jde o bolavé klouby, tak v situaci, kdy máme problémy s dosažením erekce. Neříkáme, že je to špatně. Hodně ale záleží na tom, zda se dopujete chemicky vyrobenými léky, nebo dáte přednost přírodě

I když řada mužů bylinným preparátům zrovna dvakrát nedůvěřuje, po vyzkoušení s překvapením zjišťují, že fungují srovnatelně, jako chemické léky. 

Bylinkou, která je mužskému zdraví prospěšná je kotvičník zemní. Pokud ho ještě neznáte, povíme vám, čím vás může ohromit.

kotvičník na erekci

🌿 Kotvičník zemní

Kotvičník zemní (nebo také Tribulus terrestris) je léčivá bylina z čeledi kacibovitých, která se používá jak v medicíně, tak ve volně prodejných doplňcích stravy. (Především v těch, které užívají sportovci.) Za jeho domovinu považujeme východní státy, jako je Čína, Japonsko a Indie. A to i přesto, že dnes roste i v Austrálii a v Evropě. 

💡 Účinky kotvičníku na naše zdraví

⚖️️ Porovnání: TOP 10 přípravků na erekci

nejlepší léky na erekci
 • účinnost jednotlivých přípravků na tvrdou erekci, zvýšení libida a prodloužení sexuální výdrže
 • jaký přípravek je vhodný, jaké má vedlejší účinky a kdy začne účinkovat
 • zkušenosti a spokojenost s užíváním u ostatních lidí
 • porovnání cen za denní dávku

naposledy aktualizováno 05/2024

I když předchozí řádky působí možná trochu nezajímavě, vše si vynahradíme v popisu jeho účinků. Ty jsou totiž hvězdné.

Kotvičníku se připisuje schopnost:

 • Chránit zdraví srdce
 • Udržovat zdravou hladinu cukru v krvi
 • Zvýšit sexuální touhu

Také se o něm říká, že může mít diuretické (močopudné) účinky, může posílit zdraví imunitního systému a nejspíš má i schopnost zlepšit infekce.
V této sekci ale musíme zbořit několik mýtů. O kotvičníku zemním se říká, že má vliv na sportovní výkon. Což se ale (v rámci studií) nepovedlo uspokojivě potvrdit. Za nepravdu vědci označují i jeho schopnost zvyšovat hladinu testosteronu v těle. Za předpokladu, že byl v tomto ohledu testován na lidech. (Jiné výsledky přinesly jen studie na zvířatech.)

kotvičník zdraví

❔ Pomůže s poruchami erekce?

Nyní se podíváme na to, jak je na tom kotvičník zemní s podporou erekce. V první řadě musíme zmínit, že účinky na zvýšení libida má měřitelné jak u mužů, tak u žen. (Což nebývá vždy zvykem.) Také má podle všeho vliv na větší vzrušivost a uspokojení z erotických hrátek.

Ovšem, výsledky, které by potvrzovaly jeho vliv na léčbu erektilní dysfunkce tak jednoznačné nejsou. Především proto, že u testovaných subjektů byly pozorovány oba druhy závěrů. (Čili, u některých testovaných došlo ke zlepšení a u jiných zase k vůbec žádné změně.) Kvůli všem těmto důvodům je potřeba, aby účinky kotvičníku zemního prošly podrobnějším zkoumáním.

📑 Kde všude ho najdeme

V případě, že máte zájem o pozitivní účinky kotvičníku zemního na vaše libido, podíváme se na to, kde všude ho najdeme.

Dopřát si lze:

 • Čaj z kotvičníku zemního
 • Potravinové doplňky s kotvičníkem zemním
 • Sirup z kotvičníku zemního
 • Tinkturu z kotvičníku zemního
čaj z kotvičníku

Co se týče jeho užívání, to je považováno za bezpečné. Mezi jeho vedlejšími účinky byly zaznamenány jen žaludeční křeče a reflux. (Pálení žáhy.) 

Odborníci však naznačují, že ve vyšších dávkách může mít vliv na zdraví močového ústrojí. Z toho důvodu byste se měli o jeho použití nejprve poradit se svým lékařem a neměli byste překračovat doporučené dávkování, které je vždy uvedeno výrobcem.

Závěr

Ačkoliv jsme museli vyvrátit mýtus, který tvrdí, že kotvičník zemní zvyšuje hladinu testosteronu v těle, má příznivý vliv na lidské libido. Což rozhodně není vůbec špatná bilance. Stejně jako všude jinde ale platí, že o vašich krocích by měl vědět váš ošetřující lékař.

⚖️️ Porovnání: TOP 10 přípravků na erekci

nejlepší léky na erekci
 • účinnost jednotlivých přípravků na tvrdou erekci, zvýšení libida a prodloužení sexuální výdrže
 • jaký přípravek je vhodný, jaké má vedlejší účinky a kdy začne účinkovat
 • zkušenosti a spokojenost s užíváním u ostatních lidí
 • porovnání cen za denní dávku

naposledy aktualizováno 05/2024

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *