Rubriky
Velikost penisu

Průměrná velikost penisu, aneb kolik stačí?

Penis je jedním z nejdůležitějších atributů mužství. Vzhledem k pánské soutěživosti proto není žádným překvapením, že dochází k jeho častému porovnání. Existuje ale nějaká ideální velikost penisu? A je nějaký způsob, jak ten váš spolehlivě a bezpečně zvětšit?

Lidské sexuální znaky se zdůrazňovaly už v dávných kulturách. Důkazem tohoto tvrzení mohou být ranná umělecká díla, která byla populární napříč celým světem. (Stačí si vzpomenout na Věstonickou věnuši, krétskou hadí bohyni nebo indickou a asijskou keramiku a malby.) Dá se tedy celkem bezpečně říct, že na nich lidem záleželo už od počátku věků.

Co si ale budeme povídat. I když velikost nijak neovlivňuje funkci, v současné společnosti platí, že čím větší, tím lepší. Protože jde ale o věc, kterou lze svým snažením jen velmi těžko ovlivnit, přirozená genetická výbava vzbuzuje (ještě v kombinaci se společenskými stereotypy) u méně vybavených mindráky.

Proto se v následujících několika sekcích podíváme na to, jaká je průměrná délka penisu u nás a ve světě. A i na pár dalších věcí, které by vás mohly zajímat.

průměrná velikost penisu

📈 Průměrná velikost penisu

Nebudeme si nic nalhávat. Každý druhý dnes sleduje porno. A v něm nadměrně vyvinuté muže, kteří jsou schopni do toho bušit i několik hodin v kuse. I když všichni tak nějak v hloubi duši víme, že je to jen pohádka, která nemá s reálným životem nic moc společného, u méně odolných jedinců může jít o spouštěč odchylek od normálního stavu.

⚖️️ Porovnání: TOP 10 přípravků na erekci

nejlepší léky na erekci
  • účinnost jednotlivých přípravků na tvrdou erekci, zvýšení libida a prodloužení sexuální výdrže
  • jaký přípravek je vhodný, jaké má vedlejší účinky a kdy začne účinkovat
  • zkušenosti a spokojenost s užíváním u ostatních lidí
  • porovnání cen za denní dávku

naposledy aktualizováno 07/2024

To znamená, že začnou nadhodnocovat velikost svého penisu, nebo se naopak začnou utápět v depresích. Případně se vydají hledat všemožné cesty, jak svůj penis zvětšit. Což může být v některých případech i životu nebezpečné. (O tom si ale povíme o pár sekcí níž.)

Průměrná délka penisu v ČR

Nyní si trochu posvítíme na to, jaká je průměrná délka penisu v ČR. Pokud bychom měli soudit z dostupných statistických dat, tak si v této oblasti Češi, Moravané a Slezané vedou nad očekávání dobře. Průměrná délka penisu v České republice (ve ztopořeném stavu) se pohybuje mezi 14-16,5 cm. Za obvyklý průměr se pak považuje 15,5 cm.

🌍 Průměrná délka penisu ve světě

Když říkáme, že si naši muži vedou ve srovnání s jinými státy dobře, znamená to, že jsou největší? To jistě ne. Zkuste si ale představit, že v Číně a Japonsku mají muži 10,9 cm, ve Vietnamu 11,4 cm, ve Finsku 13,7 cm a v USA 12,9 cm! Podobně, jako jsme na tom my jsou Švédové s průměrnou délkou 14,7 cm, Dánové s 15,2 cm a Belgičané s 15,7 cm. Lepší než my jsou pak muži v Kongu s 18 cm, Venezuele se 17 cm a Ekvádoru se 17,5 cm. To přece není tak špatné. Nebo ano?

délka penisu

Kolik cm stačí?

Ač si řada pánů myslí, že ženy touží po mužích s větším penisem, není to zas až tak úplně pravda. Jelikož i velikost těl jednotlivých žen se dost různí, nelze jednoznačně prohlásit nějaký penis za naprosto nedostatečný. (Pokud ano, tak jde o opravdu extrémní případy, kdy mužské (ztopořené) přirození měří hluboko pod 10 cm. Což nezažívá skoro nikdo.) 

Kdybyste se ptali žen, většina z nich vám řekne, že spíš než na délce jim záleží na šířce penisu, která je u každého muže čistě individuální. Také by vám potvrdily, že styk s nadměrně vybaveným partnerem může být velmi nepříjemný a bolestivý. A tím pádem nezřídka i nemožný. 

💡 Nejlepší způsoby zvětšení penisu

Pokud jsme vás předešlými řádky nepřesvědčili o tom, že na velikosti vašeho penisu ve skutečnosti až tak nesejde, přinášíme vám několik tipů, jak ho můžete (dokonce i opticky) zvětšit. Dávejte ale velký pozor na to, abyste neuvěřili podvodníkům, nebo pochybným společnostem bez povolení/akreditace. Kromě toho, že jim dáte všanc své nádobíčko vás užívání nevhodných přípravků může v extrémních případech připravit o život.

malý penis

Pokud se nechcete do něčeho podobného pouštět a stačí vám jen to, že bude penis vypadat opticky trochu větší, začněte se holit. (Skutečně to pomáhá.) Případně investujte finance do (často vysmívané) vakuové pumpy. Jen dávejte pozor, aby se vám častým zvětšováním nepoškodila topořivá tělíska. V opravdu raritních případech lze prodělat i operativní zákrok.

Závěr

To, jak moc budete spokojení s délkou svého penisu záleží na tom, jak máte rádi sami sebe. Pokud má váš penis průměrnou (ale klidně i mírně podprůměrnou délku), ale bez problému funguje, není důvod, proč byste se měli nějak znepokojovat.

⚖️️ Porovnání: TOP 10 přípravků na erekci

nejlepší léky na erekci
  • účinnost jednotlivých přípravků na tvrdou erekci, zvýšení libida a prodloužení sexuální výdrže
  • jaký přípravek je vhodný, jaké má vedlejší účinky a kdy začne účinkovat
  • zkušenosti a spokojenost s užíváním u ostatních lidí
  • porovnání cen za denní dávku

naposledy aktualizováno 07/2024

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *