Rubriky
Bylinky

Ženšen pravý – podpoří krevní oběh a dodá energii

Představte si, jaké by to bylo, kdyby jste žili v nějaké ze starověkých civilizací a začal vás sužovat nepříjemný zdravotní problém. Co byste dělali? Patrně byste šli za lidovým léčitelem, který by vám naordinoval užívání bylinek. Jednou z nich je ženšen pravý, který má pozitivní účinky na naše tělo i dnes.

V současné době hodně z nás spoléhá na farmaceutický průmysl. Ten je schopen vyrobit syntetické látky, které mohou ovlivnit některé procesy v lidském těle. Případně nás dovedou zbavit zdravotních problémů a nemocí, které byly ještě před sto lety smrtelné.

Spousta z nás se ale vrací zpátky k přírodě. Na rány používáme rostlinné masti a užíváme přírodní doplňky stravy. (Třeba na podporu růstu vlasů, či pro posílení imunitního systému.) Co když jsme ale dlouhodobě unavení a dali bychom půl království za nějaký účinný životabudič?

Inu, buď se budete dopovat kofeinem a energetickými nápoji, nebo si dopřejete ženšen

Víte, co vám může nabídnout?

ženšen na erekci

🌿 Ženšen pravý

⚖️️ Porovnání: TOP 10 přípravků na erekci

nejlepší léky na erekci
 • účinnost jednotlivých přípravků na tvrdou erekci, zvýšení libida a prodloužení sexuální výdrže
 • jaký přípravek je vhodný, jaké má vedlejší účinky a kdy začne účinkovat
 • zkušenosti a spokojenost s užíváním u ostatních lidí
 • porovnání cen za denní dávku

naposledy aktualizováno 07/2024

Ženšen je několika odrůdová rostlina s velkým kořenem. (Který se mimochodem považuje za nejcennější.) Jeho účinky prvně využili lidé v Asii. O tom svědčí i jeho název, který byl vybrán kvůli podobnosti tvaru kořene s tělem člověka. Až do současné doby je nedílnou součástí čínské medicíny.

💡 Účinky ženšenu

Ženšen pravý má na lidské tělo úctyhodné množství pozitivních účinků. Z toho důvodu po něm můžete sáhnout v různých fázích svého života.

Ženšenu se připisuje schopnost:

 • Dodat tělu energii
 • Zlepšovat kognitivní funkce
 • Bojovat proti zánětům
 • Předcházet chřipce
 • Snižovat hladinu cukru v krvi
 • Řešit potíže s erektilní dysfunkcí
 • Posilovat imunitní systém
 • Podpořit krevní oběh

Jak tedy můžete vidět, neexistuje dobrý důvod, proč si nedopřát nápoj z pravého ženšenu, či potravinový doplněk z něj co nejdříve. Myslete ale na to, že všeho moc škodí. Když to přeženete, můžete se potýkat s řadou nežádoucích účinků.

Mezi nimi je například bolest hlavy, problém se spánkem, průjem, sucho v ústech, nervozita nebo delirium. (Úplně vyhnout by se mu měli lidé, kteří užívají antidepresiva a lidé, kteří používají léky na ředění krve. Může být nevhodný i pro pacienty, kteří se léčí s cukrovkou a se srdcem.)

ženšen erekce

Podpoří erekci a výdrž

Ačkoliv jsou vědci v připisování účinků ženšenu na erektilní dysfunkci opatrní, nevylučují, že by mohl mít na její zvládání pozitivní vliv. 

Podle všeho může za snížení oxidačního stresu, který bývá blokátorem zdravé erekce. Tím, že zlepšuje krevní oběh pomáhá přivést i více krve do vašeho penisu. Což je pro zdravou potenci taktéž zcela klíčové. Ovšem, i přes tato pozitiva si musíme počkat na výsledky dalších studií.

📑 Kde ho najdeme? Třeba v přírodních doplňcích stravy

Pokud nevíte, jakým způsobem byste měli ženšen zahrnout do svého životního stylu, uděláte nejlíp, když investujete do volně prodejných doplňků stravy. Ty jsou dostupné jak na internetu, tak v lékárnách.

Co se týče prodejce, vždy preferujte buď již zmíněnou lékárnu, obchod se zdravou výživou nebo obchod se sportovním náčiním a výživou. Především z důvodu toho, že všechna tato místa dbají na vysokou kvalitu prodávaných výrobků.

Závěr

Ženšen je bylina, kterou se rozhodně vyplatí alespoň jednou vyzkoušet. Hlavně kvůli tomu, že se postará o celkovou harmonizaci vašeho těla. Nikdy však nepřekračujte doporučené dávkování a dávejte si pozor, aby nepřicházel do interakce s jinými léky, které berete. Pokud si nejste jistí, rozhodně je na místě se poradit se svým lékařem.

⚖️️ Porovnání: TOP 10 přípravků na erekci

nejlepší léky na erekci
 • účinnost jednotlivých přípravků na tvrdou erekci, zvýšení libida a prodloužení sexuální výdrže
 • jaký přípravek je vhodný, jaké má vedlejší účinky a kdy začne účinkovat
 • zkušenosti a spokojenost s užíváním u ostatních lidí
 • porovnání cen za denní dávku

naposledy aktualizováno 07/2024

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *