Rubriky
Problémy s erekcí

Co je to libido a jak ho zvýšit

Když přijde řeč na zdravou sexualitu, dříve, nebo později se dostaneme k otázce ztráty libida. Co to to libido ale vlastně je? A co všechno ho může ovlivnit? Na tyto a další důležité otázky vám odpovíme v textu tohoto článku.

Abychom mohli (a chtěli) mít sexuální styk, potřebujeme k tomu sexuální touhu. Když jsme mladí, máme jí plnými hrstmi na rozdávání. Kvůli pozvolnému procesu stárnutí ale o ni můžeme přijít. Libido pro muže ovlivňuje i spokojenost v partnerských vztazích. (Případně i spokojenost v jiných segmentech života.) 

Jak libido funguje, jak ho lze podpořit a co dělat, když se někam vytratí vám povíme v následujících několika odstavcích.

sexuální libido

Co je to libido?

Libido je termín, který označuje lidskou sexuální touhu. Její úroveň je u každého člověka (i v závislosti na pohlaví) zcela individuální. Proto se můžeme setkat s muži, kteří mají zájem o sex několikrát za den, i s těmi, kterým vyhovuje mít sex jen několikrát za měsíc. Stále častěji se dnes mluví i o asexuálech, kteří ve svém životě necítí vůbec žádnou sexuální potřebu.

Na libido má vliv:

 • Skladba a činnost hormonů (pánové mají kvůli vyšším hladinám testosteronu větší sexuální apetit)
 • Stres a psychika
 • Spokojenost ve vztahu

⚖️️ Porovnání: TOP 10 přípravků na erekci

nejlepší léky na erekci
 • účinnost jednotlivých přípravků na tvrdou erekci, zvýšení libida a prodloužení sexuální výdrže
 • jaký přípravek je vhodný, jaké má vedlejší účinky a kdy začne účinkovat
 • zkušenosti a spokojenost s užíváním u ostatních lidí
 • porovnání cen za denní dávku

naposledy aktualizováno 06/2024

Stejně, jako u větší velikosti penisu nelze říct, že je vysoké libido ideál, kterého by se měl každý snažit dosáhnout. Příliš vysoké libido může vést k zanedbávání vašich každodenních povinností, k neschopnosti se ovládat a k problémům ve vztazích

Co je nízká sexuální touha?

Jak už bylo řečeno, každý člověk je od ostatních odlišný. To znamená, že je velmi těžké určit, co je a není normální. Hlavním vodítkem je to, zda se kvůli své sexuální frekvenci trápíte. Třeba proto, že dřív jste se považovali za výkonné a dnes už tolik ne. Případně vás do řešení problému s nízkým libidem tlačí partnerka, která by s vámi chtěla spávat častěji. 

V takovém případě je moudré se zamyslet a po zvážení všech důvodů začít hledat cesty, jak tento problém vyřešit.

podpora libida

💡 Tipy pro zvýšení a podporu libida

Hodně mužů, kteří pociťují nižší libido, sahá po volně prodejných přípravcích na podporu erekce. Ačkoliv řada z nich funguje, mohou zakrývat váš skutečný problém.

V případě, že vaše nechuť vychází z životních potíží (které se mohou týkat bydlení, nebo třeba financí), většinou odezní ve chvíli, kdy se vám je podaří vyřešit. Podobně je tomu i u partnerských vztahů, u kterých byste měli pracovat na jejich vyjasnění a zkvalitnění. Pomoci vám může manželská, nebo partnerská poradna, experimentování nebo obnovení vztahu. K němu stačí udělat si na sebe čas, něco společně podnikat, naslouchat si a více se navzájem (i nesexuálně) dotýkat.

Pokud ani tohle všechno nepomáhá, můžete vyzkoušet:

 • Zvýšenou konzumaci banánů, avokáda a dalších zdravých potravin (nízké libido může být zapříčiněno nedostatkem vitamínů a minerálních látek)
 • Čokoládu (ačkoliv se považuje za afrodiziakum, konzumujte ji s mírou)
 • Ginkgo-bilobu (zlepšuje prokrvení těla a tím pádem i penisu)
 • Skleničku vína (opět pouze s mírou)
 • Dostatek spánku
 • Sport (sportovní aktivity zvyšují úroveň štěstí a mohou vám pomoci zvednout hladinu testosteronu)
nízká sexuální touha

Pokud máte tohle všechno za sebou a nic z toho vám nepomohlo, neuděláte nic špatného, když se objednáte ke svému lékaři. Je docela možné, že jde o problém na hormonální bázi. (Který lze upravit vhodnou léčbou.) Také nešlápnete vedle, když se objednáte k sexuologovi, který je specialistou v oboru sexuálního zdraví.

Závěr

Nízké libido je problémem jen v případě, že ho jako problém vnímáte. Jinak jde jen o odlišné nastavení vaší sexuální touhy. Takže nejde o nic, kvůli čemu byste se měli (při porovnávání se s ostatními) trápit.

⚖️️ Porovnání: TOP 10 přípravků na erekci

nejlepší léky na erekci
 • účinnost jednotlivých přípravků na tvrdou erekci, zvýšení libida a prodloužení sexuální výdrže
 • jaký přípravek je vhodný, jaké má vedlejší účinky a kdy začne účinkovat
 • zkušenosti a spokojenost s užíváním u ostatních lidí
 • porovnání cen za denní dávku

naposledy aktualizováno 06/2024

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *