Rubriky
Problémy s erekcí

Test mužské plodnosti – vše, co o něm potřebujete vědět

V současné době se chtějí ženy, ale i muži realizovat. Po dokončení školy hledají svou vysněnou práci, baví se se svými vrstevníky a cestují. A při pomyšlení na těhotenství se jim leda obrací panenky. Zatímco ale ženy vědí, do kdy si mohou dovolit potomka odkládat, muži otázku své plodnosti často vůbec neřeší. Což může vést až k testu mužské plodnosti.

Co si budeme povídat. Dnes je na světě tolik různých lákadel, že děláme vše proto, abychom předešli nechtěnému, nebo předčasnému otěhotnění ženy. Zatímco je má společnost tendenci neustále poučovat o tom, v kolika letech je nejvhodnější založit rodinu, muži žijí v představě, že mohou plodit potomky až do smrti.

Což je za normálních okolností více méně pravda. (Podívejme se, jak čile si ve vysokém věku vedly některé z našich předních celebrit.) To ale zdaleka neznamená, že muži jsou v otázce plodnosti zcela z obliga. I jim se mohou vlivem nezdravého životního stylu a stárnutí zhoršovat spermie. Někteří v pozdějším věku dokonce zjistí, že jsou neplodní

Pokud se vám po vybudování pozice nedaří založení rodiny (případně chcete vědět, jak si aktuálně stojíte), měli byste absolvovat test mužské plodnosti.

test plodnosti

❔ Kdy začít uvažovat o testu?

Většina párů, které se snaží počít, přichází do ordinace lékaře relativně pozdě. Většinou až ve chvíli, kdy mají za sebou X nechráněných pokusů a stále se nic neděje. V takovém případě je potřeba zjistit, zda je problém na straně muže, nebo ženy. (Popřípadě na obou.) Zatímco ženy musí absolvovat spoustu různých zákroků (včetně hormonální stimulace před asistovanou reprodukcí), mužům většinou stačí podstoupit test plodnosti.

⚖️️ Porovnání: TOP 10 přípravků na erekci

nejlepší léky na erekci
 • účinnost jednotlivých přípravků na tvrdou erekci, zvýšení libida a prodloužení sexuální výdrže
 • jaký přípravek je vhodný, jaké má vedlejší účinky a kdy začne účinkovat
 • zkušenosti a spokojenost s užíváním u ostatních lidí
 • porovnání cen za denní dávku

naposledy aktualizováno 06/2024

Možná se ptáte, jak by to mělo vypadat v ideálním případě. Třeba tak, že muži (ale i ženy, které mají někdy v budoucnu zájem o porození potomka) půjdou na test plodnosti ještě za svého mládí (kdy třeba zatím ani nemají nic v plánu). Díky tomu zjistí, jak si aktuálně stojí a zda mohou dále pokračovat v reprodukční prokrastinaci.

💡 Vše o testu plodnosti

Cílem testu mužské plodnosti je zjistit, jaký je počet spermií v ejakulátu. Také se zkoumá jejich aktivnost. (Možná už jste někdy slyšeli něco o líných spermiích.) Velmi důležitý je i jejich vzhled. Test mužské plodnosti se podstupuje i po vasektomii. Díky tomu se dá zjistit, zda mohou páry skončit s používáním ochrany proti nechtěnému otěhotnění.

Samotný test není bolestivý. Jde jen o to, abyste na specializovaném pracovišti nechali vzorek svého semene, který bude zkoumán v laboratorních podmínkách. Aby však nebyl výsledek ničím ovlivněn, je potřeba, abyste se drželi několika jednoduchých zásad.

Ty jsou:

 • Zákaz kouření, pití alkoholu, nápojů s kofeinem a užívání drog 5 dnů před absolvováním testu
 • Zákaz používání některých bylinek (echinacea…)
 • Zákaz užívání hormonů (pokud jde o léky, které normálně berete, poraďte se o postupu se svým lékařem)
 • Zákaz ejakulace 1-3 dny před testem

Stejně byste měli postupovat i v případě, že se rozhodnete pro domácí test plodnosti.

kouření a plodnost

✔ Jak si správně vybrat?

V případě, že se hodláte otestovat pouze orientačně, vystačíte si s domácím testem mužské plodnosti. Ten vyrábí několik značek a bývá k dostání na internetu, či v lékárně. V případě, že se dlouhodobě potýkáte s nemožností otěhotnět, je lepší, když se vydáte na test do zdravotnického zařízení. (Tam byste měli zavítat i v případě, že vám vyšel špatně váš domácí test. Tam se jeho správnost může potvrdit.)

Vsaďte na prevenci!

Ačkoliv nemáme vliv na všechno, můžeme podniknout několik kroků, které mohou ochránit kvalitu spermií. 

Pomáhá:

 • Přestat kouřit
 • Snížit svou tělesnou váhu
 • Nemít varlata permanentně v teple (tzn. žádné pokládání notebooku na klín)
 • Střídmost popíjení alkoholu
 • Vyhýbat se stresu
 • Nepřicházet do styku s chemikáliemi a toxickými látkami

⚖️️ Porovnání: TOP 10 přípravků na erekci

nejlepší léky na erekci
 • účinnost jednotlivých přípravků na tvrdou erekci, zvýšení libida a prodloužení sexuální výdrže
 • jaký přípravek je vhodný, jaké má vedlejší účinky a kdy začne účinkovat
 • zkušenosti a spokojenost s užíváním u ostatních lidí
 • porovnání cen za denní dávku

naposledy aktualizováno 06/2024

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *