Rubriky
Problémy s erekcí

Jak oddálit orgasmus a prodloužit sex?

Určitě jste o tom už někdy minimálně slyšeli, nebo se vám to dokonce s někým stalo. Chystali jste se na erotické hrátky se svým protějškem a byli jste tak vzrušení, že jste prakticky okamžitě dosáhli vyvrcholení. Co když se ale předčasná ejakulace objevuje pokaždé? Dá se nějak zkrotit?

Všichni si přejeme být pro své protějšky žádoucí a sexy. Na druhou stranu, čeho je moc, toho je příliš. Pokud sexuální styk skončí dřív než vůbec začne, nejen, že se budete cítit trapně, ale ani váš sexuální protějšek z toho nebude (i přes pochopení situace) dvakrát nadšený.

Ne vždy ale představuje předčasná ejakulace problém. Pokud se vám to stane ojediněle, není třeba se znepokojovat. Pokud je ale u vás tento jev podezřele častý, pravděpodobně se jedná o jednu z forem sexuální dysfunkce, se kterou je nutné začít něco dělat.

Nemusíte se bát. Vše důležité vám prozradíme níže.

předčasná ejakulace oddálení

Problém zvaný předčasná ejakulace

Ejakulace je naprosto normální proces, který se děje v momentě mužského vyvrcholení. Je tedy zcela žádoucí, aby muž při styku s partnerkou ejakuloval. Na druhou stranu, hodně záleží na tom, kdy k tomu dojde.

⚖️️ Porovnání: TOP 10 přípravků na erekci

nejlepší léky na erekci
 • účinnost jednotlivých přípravků na tvrdou erekci, zvýšení libida a prodloužení sexuální výdrže
 • jaký přípravek je vhodný, jaké má vedlejší účinky a kdy začne účinkovat
 • zkušenosti a spokojenost s užíváním u ostatních lidí
 • porovnání cen za denní dávku

naposledy aktualizováno 05/2024

Průměrná délka styku se pohybuje okolo 6 minut (když počítáme délku penetrace a nikoliv i další aktivity erotického charakteru, které sex s protějškem prodlužují). To už je poměrně dost dlouhá doba na to, aby k vyvrcholení dospěla i partnerka. Pokud ale vyvrcholíte těsně poté, co jste s penetrací začali, pak hovoříme o předčasné ejakulaci.

Příčiny předčasné ejakulace

I když se předčasné ejakulace mnoho mužů bojí, ve skutečnosti není tak vážná, jako erektilní dysfunkce, která může souviset s neodhalenou tělesnou chorobou. (Vysoký krevní tlak, obezita, vysoký cholesterol, cukrovka…)

jak prodloužit sex

Za předčasnou ejakulací se poměrně běžně schovávají psychické stavy a potíže, které mají na rychlost ejakulace u muže vliv. Také nemusí jít o celoživotní problém. Například v mládí, kdy jsou muži vzrušivější a méně zkušení, se může předčasná ejakulace objevovat častěji. Jakmile ale dozrají a získají více sexuálních zkušeností, tento problém může samovolně odeznít.

Na předčasnou ejakulaci může mít vliv:

 • Nízké sebevědomí
 • Deprese
 • Historie předčasné ejakulace
 • Strach z předčasné ejakulace
 • Strach z nedostatku sexuálních zkušeností
 • Stres
 • Neuspokojivá situace ve vztahu

Jak tedy můžete vidět, ačkoliv se můžete cítit opravdu špatně, ve skutečnosti předčasnou ejakulaci nespouští nic, s čím by nešlo nic dělat. Takže se pořádně nadechněte a zkuste zjistit, jak svou ejakulaci při příštím styku oddálit.

Jak oddálit ejakulaci a prodloužit sex?

Nyní se podíváme na pár tipů, jak oddálit vyvrcholení.

Pokud chcete mít naprostou jistotu, že vydržíte při styku dostatečně dlouho a že se nenakazíte pohlavně přenosnou chorobou, nebo nedojte k nechtěnému oplodnění partnerky, používejte speciální kondomy a lubrikační gely, které obsahují látky prodlužující erekci a oddalují ejakulaci. Tyto prostředky jsou volně dostupné na internetu a v drogeriích, takže si pro ně můžete skočit těsně před plánovaným sexuálním stykem.

jak oddálit ejakulaci

Co se týče jídelníčku, zkuste doplnit zinek a hořčík.

Přímo při akci můžete zkusit prodloužit ejakulaci tím, že ve chvíli, kdy ucítíte, že to na vás jde, na chvíli přestanete. Jakmile se úroveň vzrušení sníží, můžete znovu pokračovat. Dále můžete před stykem masturbovat, takže nebudete při akci tak hrrr. 

Pokud budete mít zájem, vyzkoušejte i pravidelné cvičení Kegelových cviků, které posílí svaly vašeho pánevního dna.

V neposlední řadě také můžete vyzkoušet bylinné doplňky stravy pro muže na podporu erekce.

⚖️️ Porovnání: TOP 10 přípravků na erekci

nejlepší léky na erekci
 • účinnost jednotlivých přípravků na tvrdou erekci, zvýšení libida a prodloužení sexuální výdrže
 • jaký přípravek je vhodný, jaké má vedlejší účinky a kdy začne účinkovat
 • zkušenosti a spokojenost s užíváním u ostatních lidí
 • porovnání cen za denní dávku

naposledy aktualizováno 05/2024

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *