Rubriky
Mužské problémy

Mužská neplodnost: Co ji způsobuje a jak se jí zbavit?

Každý z pánů by měl v průběhu svého produktivního věku podstoupit test mužské plodnosti. I když se to nezdá, faktem je, že současný životní styl jí zrovna dvakrát neprospívá. A tak by se mohlo lehce stát, že jakmile přijde chvíle pro početí potomka, tak to nepůjde. Co s tím?

Když přijde řeč na početí potomka, v hledáčku jsou hlavně ženy. Ty kde kdo viní z toho, že odkládají mateřství do pozdějšího věku. Také existuje poměrně dost nemocí, které postihují ženský reprodukční systém. (Například endometrióza.) Takže to vypadá, že hlavní důvod neplodnosti je především na partnerkách. 

Faktem ale je, že neplodní bývají i muži. Dnes se o tom sice píše ve zprávách a v různých studiích, které se snaží zjistit, jaký vliv na to má okolní prostředí. Faktem ale je, že jde stále o okrajové téma, o kterém se příliš nemluví.

Jelikož může být velmi těžké se s touto diagnózou vnitřně vypořádat, povíme vám, co všechno na ni může mít vliv. Také se mrkneme na to, zda neexistuje něco, co by vás mohlo vrátit zase zpátky do hry.

příčiny mužské neplodnosti

Co ovlivňuje mužskou plodnost?

Mužská neplodnost může mít mnoho podob. V některých případech ji způsobuje neschopnost dosáhnout vzrušení, které by umožnilo realizaci aktu s partnerkou. V takovém případě se ale spíše užívá termín erektilní dysfunkce. Než vyloženě neplodnost. 

⚖️️ Porovnání: TOP 10 přípravků na erekci

nejlepší léky na erekci
 • účinnost jednotlivých přípravků na tvrdou erekci, zvýšení libida a prodloužení sexuální výdrže
 • jaký přípravek je vhodný, jaké má vedlejší účinky a kdy začne účinkovat
 • zkušenosti a spokojenost s užíváním u ostatních lidí
 • porovnání cen za denní dávku

naposledy aktualizováno 07/2024

Jako neplodnost se pak také označuje stav, kdy muž nemá dostatek spermií, které by byly schopné oplodnit partnerčino vajíčko. Spermie také mohou mít horší pohyblivost. V neposlední řadě, na vině mohou být i problémy s nízkou hladinou testosteronu, který je pro mužské (nejen) pohlavní zdraví zcela klíčový.

Příčiny neplodnosti u mužů

Jak už bylo řečeno, vliv na plodnost muže má pohlavní hormon testosteron. Pokud je ho málo, je zcela pochopitelné, že nemůžete bodovat. Naštěstí, dnes existuje mnoho metod, včetně těch vyloženě lékařských, které dovedou s hladinou testosteronu trochu pohnout. Proto je vhodné se na všechny možnosti zeptat svého ošetřujícího lékaře.

Dále má na mužskou plodnost vliv:

 • Genetika
 • Zdraví
 • Fyzická kondice
 • Jídelníček
test mužské plodnosti

Podpora mužské plodnosti

Pokud vám lékař diagnostikuje neplodnost, než vás vyšle na kliniku, s největší pravděpodobností vám doporučí změnu životního stylu. Věk sice neošálíte. Ale můžete skoncovat s kouřením. Nevhodný je pro vaše zdraví i alkohol. V neposlední řadě byste měli ztratit na váze a měli byste se vyvarovat pesticidů a dalších látek, které mohou mít na mužskou plodnost negativní vliv.

Mezi další tipy patří zvýšená dávka vitamínu C, který chrání buňky před poškozením. Také není dobré se nadměrně stresovat. Protože stres působí jak na tělo, tak na psychiku. Bohužel, v negativním smyslu. Nápomocný vám může být i vitamín D. Naopak zkuste snížit konzumaci sóji.

bylinky na mužskou plodnost

Bylinky na mužskou plodnost

V průběhu celého procesu byste měli docházet na lékařské kontroly. Během nich se pokusí váš lékař zjistit, zda došlo ke zlepšení vašeho stavu. V této chvíli se s ním můžete pobavit o tom, zda je možné zařadit do vaší každodenní životosprávy doplňky stravy s bylinkami pro muže. (Konzultace s ním je vhodnější z toho důvodu, že jde o velmi citlivý mechanismus. Je proto lepší, když má informace o tom, co hodláte podnikat. Zvlášť, pokud se ještě rozhodl, že vám předepíše léky.) 

Naši předkové na neplodnost používali:

V Indii, která proslula ajurvédou a dalšími formami duchovního, ale i lidového léčitelství a učení, se doporučuje i ženšen. 

Rozhodně je lepší, když sáhnete po doplňcích stravy pro muže s bylinkami, než abyste se pokoušeli míchat bylinky svépomocí. Nejen, že jich obsahují více druhů. Ale také je u nich zaručená bezpečnost a mají jasně stanovené dávkování, kterého se lze celou dobu držet.

⚖️️ Porovnání: TOP 10 přípravků na erekci

nejlepší léky na erekci
 • účinnost jednotlivých přípravků na tvrdou erekci, zvýšení libida a prodloužení sexuální výdrže
 • jaký přípravek je vhodný, jaké má vedlejší účinky a kdy začne účinkovat
 • zkušenosti a spokojenost s užíváním u ostatních lidí
 • porovnání cen za denní dávku

naposledy aktualizováno 07/2024

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *