Rubriky
Problémy s erekcí

Problémy s erekcí: Začněte je řešit zavčas

Kvalita erekce, snadnost jejího dosažení a délka, po kterou je možné ji udržet je mezi muži velké téma. Snad proto, že podle ní odvozujeme sexuální dovednosti a celkovou životní úspěšnost. Proto není divu, že se s vámi málokdo podělí o to, že ho trápí poruchy erekce.  Přitom, když jim budete předcházet, erektilní dysfunkce nebude mít šanci!

Milování je nedílnou součástí zdravého životního stylu. Kromě toho, že podporuje dobrou náladu prohlubuje citové pouto, které máme s protějškem. V neposlední řadě jde o skvělý způsob, jak se zbavit stresu.

Jenže, jak nám přibývají roky, nabalují se na nás různé choroby a zdravotní problémy, které mohou vyústit až v neschopnost intimního spojení. Což může být pro postiženého zdrojem jeho nízkého sebevědomí, či dokonce společenským stigmatem. (I když to přátelé nemyslí zle, neuvážené žerty mohou člověka přeci jenom ranit.)

Aby to nedošlo tak daleko, poradíme vám, co můžete udělat, abyste byli co nejdéle aktivní.

co způsobuje problémy s erekcí

Co způsobuje problémy s erekcí

Příčiny problémů s erekcí mohou být jak fyzického, tak psychického rázu. Mnohdy za ně ale může i nespokojenost s vaším aktuálním vztahem.

⚖️️ Porovnání: TOP 10 přípravků na erekci

nejlepší léky na erekci
 • účinnost jednotlivých přípravků na tvrdou erekci, zvýšení libida a prodloužení sexuální výdrže
 • jaký přípravek je vhodný, jaké má vedlejší účinky a kdy začne účinkovat
 • zkušenosti a spokojenost s užíváním u ostatních lidí
 • porovnání cen za denní dávku

naposledy aktualizováno 05/2024

Co se týče zdravotního stavu, na kvalitu erekce může mít vliv:

 • Cukrovka
 • Onemocnění kardiovaskulárního systému
 • Vysoký krevní tlak
 • Vysoký cholesterol
 • Obezita
 • Onemocnění ledvin
 • Roztroušená skleróza
 • Parkinsonova choroba

Z toho důvodu by měla každému řešení předcházet důkladná zdravotní prohlídka, během které zjistíte, zda je s vaším tělem všechno v pořádku.

Z psychických faktorů má nezanedbatelný vliv:

 • Stres
 • Úzkost
 • Deprese

Aby to bylo ještě trochu pestřejší, může jít o následek užívání drog, nebo nadměrného množství alkoholu a tabáku. Erekce ale reaguje i na věk, na to, zda netrpíte vyčerpáním a spánkovou deprivací, nebo na hladiny hormonů, které postupem času klesají.

nejčastější problémy s erekcí

Nejčastější problémy

Většina lidí si pod problémovou erekcí automaticky vybaví problém se ztopořením penisu. Ve skutečnosti může jít ale i o problém s udržením erekce během aktu, nebo o předčasnou ejakulaci. Poslední zmíněný problém bývá většinou psychického rázu. Když se za něj nebudete stydět a začnete s ním pracovat, existuje velká šance, že se ho v blízké budoucnosti zbavíte.

Jak se jich zbavit

Nejspolehlivější metodou je již výše zmíněná zdravotní prohlídka, která vyloučí, že vás ohrožuje nějaká málo nápadná nemoc. (Vysoký tlak, ani cholesterol nebolí.) V případě, že dojde k její léčbě, s velkou pravděpodobností se upraví i vaše schopnost dosáhnout erekce. To ale bude vyžadovat pravidelné užívání léků.

jak se zbavit problémů s erekcí

Domácí řešení

Většinou se doporučuje, aby muži shodili přebytečnou váhu, pravidelně se hýbali a změnili svůj jídelníček, ve kterém by mělo být větší množství čerstvého ovoce a zeleniny. (A o dost méně alkoholu, tučných, sladkých a slaných pochutin a nápojů.) Prospěšný je i kvalitní spánek a meditace (která vás zbaví přebytečného stresu a napětí).

Také můžete zkusit bylinky na podporu erekce, mezi které patří:

Rozhodně nešlápnete vedle ani tím, když vyzkoušíte doplňky stravy na podporu erekce s obsahem zinku, či ženšenu, kterému se připisuje energizující účinek. Aby se však mohly účinky bylinek a doplňků plnohodnotně projevit, nezapomeňte na jejich dlouhodobé a hlavně pravidelné užívání.

domácí řešení problémů s erekcí

Prevence

Abyste měli jistotu, že je s vámi i s vaším sexuálním zdravím vše v nejlepším pořádku, neobejde se to i bez dalších dobře uvážených kroků. Například bez prohlídek u urologa, který bude mít perfektní dohled nad zdravím vaší prostaty. Ačkoliv o ní za normálních okolností nevíte, postupem času může dojít k jejímu zvětšení, či zánětu. Také se snáze vyhnete jejímu karcinomu.

Návštěva urologa

Hodně mužů má z návštěvy urologa strach. Proto vás snad uklidníme tím, když řekneme, že k něčemu takovému neexistuje jakýkoliv důvod. Urolog je specialista na močové ústrojí (takže k němu běžně chodí i ženy). Součástí toho vašeho je prostata, která je v oblasti pod močovým měchýřem. (Její primární funkcí je tvorba tekutiny, která vyživuje spermie.) 

Někdy se prostata zvětší, což způsobuje problémy s přerušovaným močením a další patálie, za které se stydíte. Během preventivní prohlídky podstoupíte (rychlé a bezbolestné) vyšetření pohmatem, během kterého lékař vyloučí jakékoliv abnormality, které by bylo nutné řešit. V případě podezření na nějaký patologický stav pak provede analýzu vzorku moči, nebo odebere krev. A to je všechno.

⚖️️ Porovnání: TOP 10 přípravků na erekci

nejlepší léky na erekci
 • účinnost jednotlivých přípravků na tvrdou erekci, zvýšení libida a prodloužení sexuální výdrže
 • jaký přípravek je vhodný, jaké má vedlejší účinky a kdy začne účinkovat
 • zkušenosti a spokojenost s užíváním u ostatních lidí
 • porovnání cen za denní dávku

naposledy aktualizováno 05/2024

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *