Rubriky
Problémy s erekcí

Ranní erekce: Problém, nebo důkaz zdraví?

Ať už jste muž, nebo jeho protějšek, patrně víte, že na vás každé ráno čeká pevná erekce. Což může být nepříjemné, nebo trochu trapné. Zvlášť v mladších letech, kdy bydlíte v jednom pokoji se sourozenci opačného pohlaví. Chcete vědět, k čemu je ranní erekce dobrá? Případně, co se může dít, když ji z ničeho nic ztratíte?

Ranní erekce je ve světě milostných hrátek pojem, který zná téměř každý z nás. Ráno se probudíte a i když pro to vůbec nic neděláte, váš penis je připravený k akci. (Obvykle k nelibosti žen, které si chtějí přispat, spěchají do práce, nebo nemají na hrátky zrovna chuť.) 

Uvažovali jste ale někdy nad tím, proč k ranní erekci vlastně dochází? Případně o tom, zda problém s ranní erekcí může poukazovat na skryté potíže s vaším sexuálním zdravím?

Ať už zní odpověď na tyto otázky kladně, nebo záporně, věříme, že vám rozhodně neuškodí, když se o této problematice dozvíte co nejvíc.

proč dochází k ranní erekci

Proč dochází k ranní erekci

Někteří lidé (a zvlášť ti, kteří zatím nemají mnoho zkušeností) žijí v představě, že ztopořený penis znamená erotickou stimulaci, nebo necudné myšlenky probouzejícího se muže. Samozřejmě, nelze to vyloučit, ale není to jediný důvod, který má na ranní erekci přímý vliv.

⚖️️ Porovnání: TOP 10 přípravků na erekci

nejlepší léky na erekci
  • účinnost jednotlivých přípravků na tvrdou erekci, zvýšení libida a prodloužení sexuální výdrže
  • jaký přípravek je vhodný, jaké má vedlejší účinky a kdy začne účinkovat
  • zkušenosti a spokojenost s užíváním u ostatních lidí
  • porovnání cen za denní dávku

naposledy aktualizováno 04/2024

Mezi další spouštěče patří:

  • Relaxace mozku
  • Hormony

Častěji se s ranní erekcí setkávají muži mladšího věku, ale je obvyklá u všech věkových skupin. 

Co dělat, když nemám ranní erekci?

Co si budeme povídat. Připravenost k akci hned od rána ve vás může vzbuzovat pocit vlastní výkonnosti a sexuality. Což je dozajista příjemné. Někteří muži se ale musejí potýkat s její ztrátou. A to zcela přirozeně vede k otázkám, zda je všechno v pořádku.

co dělat když nemám ranní erekci

V první řadě, k erekci běžně dochází i ve spánku. Nejčastěji během fáze REM, během které tělo testuje systém, včetně topořivých těles, která jsou přítomná v penisu. Nemusí k ní ale docházet vždycky. To, že se ráno probudíte bez erekce může znamenat, že jste se neprobudili z REM fáze, ale z lehčí formy spánku, ve které není erekce obvyklá. Samozřejmě ale nelze vyloučit, že chybějící ranní erekce může poukazovat na problémy s erektilní dysfunkcí

Na vašem místě bychom se jí začali seriózně zabývat až ve chvíli, kdy zpozorujete problémy se ztopořením penisu i během styku s protějškem. (Ovšem, ne pouze jednorázově, ale dlouhodobě.)

Tipy, jak podpořit erekci

Vaše první kroky při řešení potíží by měly vést do ordinace praktického lékaře, nebo urologa. I když v tom možná nevidíte smysl, erektilní dysfunkce může být způsobená skrytým zdravotním problémem, jako je cukrovka, deprese nebo onemocnění kardiovaskulárního systému. Když se tato varianta potvrdí a začnete se léčit, problémy s erekcí by se měly postupem času upravit.

jak podpořit erekci

Ne vždy má ale problémová erekce objektivní příčinu, kterou by bylo možné řešit. V takových případech lékaři pacientům doporučují zapracovat na psychice, která může být spouštěčem předčasné ejakulace. Takovým pacientům lékaři nedoporučují užívání léků na předpis (jako je třeba Viagra). Místo toho jim mohou doporučit dlouhodobé užívání doplňků stravy na podporu erekce, které obsahují bylinky.

Ty, které mohou mít pozitivní vliv na nástup erekce a touhy, jsou:

Velmi dobré výsledky má i komunikace s protějškem. Pokud ví, že máte čas od času problémy s dosažením erekce, nevyhýbáte se styku kvůli vzájemnému odcizení, ale kvůli svým pocitům selhání a studu. Když to bude vědět, bude pro vás mít mnohem větší pochopení a pomůže vám tyto těžkosti překonat.

⚖️️ Porovnání: TOP 10 přípravků na erekci

nejlepší léky na erekci
  • účinnost jednotlivých přípravků na tvrdou erekci, zvýšení libida a prodloužení sexuální výdrže
  • jaký přípravek je vhodný, jaké má vedlejší účinky a kdy začne účinkovat
  • zkušenosti a spokojenost s užíváním u ostatních lidí
  • porovnání cen za denní dávku

naposledy aktualizováno 04/2024

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *