Rubriky
Mužské problémy

Nemoci penisu: Na co si dát pozor?

I když muži mají celkem často pocit, že pravidelnou kontrolu kvůli případným nemocem musí absolvovat pouze ženy, existují i choroby, které mohou postihnout jejich penis. Jelikož jde o mnohem méně diskutovaný jev, může vás jeho přítomnost dost vyděsit. Na co byste si tedy měli dávat dobrý pozor?

Muži by se měli o své intimní zdraví dobře starat. Tím spíš, že pohlavně přenosné choroby, infekce a další potíže, čekají doslova na každém rohu. Jelikož ale povědomí o prevenci a léčbě nejrůznějších chorob penisu není zas tak rozšířené, je docela dobře možné, že když se u vás objeví nějaký nestandardní jev, můžete při jeho řešení trochu tápat.

Také ale můžete mít strach navštívit odborníka, protože bojíte neznámého. Případně i strachu z odsouzení, že nějaký neduh postihl právě vás. Než se ale posuneme v tématu o kus dál, povíme vám, že tyto obavy jsou zbytečné. Lékaři jsou zvyklí na řešení nejrůznějších patologií a svůj názor si nechávají pro sebe. Rozhodně byste se tedy neměli bát lékaře při problémech navštívit.

jaké nemoci ohrožují penis

Jaké nemoci ohrožují penis?

Choroby penisu můžeme řadit na ty, které jsou v populaci celkem běžné, a pak na ty, které jsou spíš vzácnější.

Běžně se můžeme setkat například s balanitidou, v jejímž průběhu dochází k podráždění a infekci žaludu. Kromě svědění se může projevit například i zarudnutí a pocit pnutí. Mezi další běžné choroby penisu patří kvasinková infekce, kterou si můžete předávat navzájem s partnerkou. Mezi obávané problémy pak kvůli výkonnosti a důrazu na zdravou sexualitu zase patří erektilní dysfunkce a předčasná ejakulace.

⚖️️ Porovnání: TOP 10 přípravků na erekci

nejlepší léky na erekci
  • účinnost jednotlivých přípravků na tvrdou erekci, zvýšení libida a prodloužení sexuální výdrže
  • jaký přípravek je vhodný, jaké má vedlejší účinky a kdy začne účinkovat
  • zkušenosti a spokojenost s užíváním u ostatních lidí
  • porovnání cen za denní dávku

naposledy aktualizováno 06/2024

Normální jsou i nejrůznější potíže, které souvisí se stavem kůže. Trápit vás může například lupénka a kontaktní dermatitida, rakovina kůže atd.

Když se pak podíváme na spíše vzácné zdravotní problémy, najdeme mezi nimi anorgasmii, retrográdní ejakulaci, zlomeninu penisu, rakovinu penisu, fimózu a další.

Nejčastější příčiny

Mnohé příčiny souvisí s nechráněným pohlavním stykem. Dopracovat se tímto způsobem můžete třeba k již zmíněné kvasinkové infekci. Jelikož ženy na tento problém trpí častěji, může se přenést na vás. A vy ji pak můžete zase předat partnerce. Z toho důvodu se obvykle doporučuje, aby se s kvasinkovou infekcí léčili oba sexuální partneři současně.

Mezi další rizikové faktory, které mohou zvyšovat riziko vzniku některých problémů, pak patří absence obřízky. Erektilní dysfunkce může souviset s poklesem hladiny testosteronu, ale i s řadou jiných problémů (cukrovka, obezita, vysoký krevní tlak…). Předčasná ejakulace naopak mnohdy souvisí s psychickými spouštěči, mezi které může patřit tlak na výkon.

U kožních potíží je to jasné. Jelikož kůže pokrývá celou plochu těla, pokud s ní máte nějaký problém, může se objevit i na vašem penisu. V neposlední řadě pak může problémy způsobovat rizikové chování (které může vést ke zlomenině penisu), genetika a podobně.

prevence onemocnění penisu

Onemocnění penisu a léčba

Léčba chorob penisu závisí na tom, co přesně máte za problém. V případě, že máte atopický ekzém, lékař vám může doporučit vhodný způsob péče o pokožku. Také vám může doporučit, co přesně máte dělat, aby se stav penisu nezhoršoval po styku či po masturbaci. (Zle vám mohou dělat například některé druhy kondomů nebo lubrikačních gelů.)

Na kvasinkovou infekci vám lékař může předepsat léky a přípravky, které si koupíte v lékárně. Také obvykle pomáhá kvalitní intimní hygiena a větší psychická pohoda. Nic nepokazíte ani pravidelnou prevencí jiných běžných chorob, jejichž vedlejším projevem může být právě erektilní dysfunkce.

Jak na prevenci?

Pokud vám největší vrásky na čele dělá problematická erekce, zkuste najet na zdravější životní styl, který by měl zahrnovat redukci stresu, pravidelný pohyb, zdravý jídelníček a dostatečné množství spánku.

Své úsilí pak můžete podpořit i tím, že vyzkoušíte přírodní doplňky stravy na podporu sexuality, které obsahují:

A další látky, které přispívají k podpoře normálního sexuálního života.

⚖️️ Porovnání: TOP 10 přípravků na erekci

nejlepší léky na erekci
  • účinnost jednotlivých přípravků na tvrdou erekci, zvýšení libida a prodloužení sexuální výdrže
  • jaký přípravek je vhodný, jaké má vedlejší účinky a kdy začne účinkovat
  • zkušenosti a spokojenost s užíváním u ostatních lidí
  • porovnání cen za denní dávku

naposledy aktualizováno 06/2024

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *