Rubriky
Bylinky

L-Citrulline: Aminokyselina, která podpoří erekci

Pokud máte potíže s dosažením a udržením erekce, kromě bylinek si můžete vzít na pomoc i některé aminokyseliny. Nejspíš budete znát L-arginin, který se poměrně často přidává do doplňků stravy na podporu mužské sexuality. Znáte ale L-citrulline? Pokud ne, vše, co byste o něm měli vědět, vám prozradíme níže.

Problémy v intimním životě vnímá mnoho lidí jako citlivé. Především pak proto, že sexu připisujeme velkou důležitost. Nejen, že bychom se mu měli oddávat co nejčastěji to jen jde, ale také bychom měli pokaždé uspokojit svůj sexuální protějšek. (Což platí především o mužích, kteří na tomto parametru mnohdy staví svoji úspěšnost v životě.)

Jenže, i když se o erektilní dysfunkci a o dalších potížích v dobré společnosti moc nemluví, rozhodně to neznamená, že neexistují. Pouze si je většina z nás nechává pro sebe. To je nejspíš škoda, protože kdybychom se dokázali oprostit od tlaku na výkon, otevřeli bychom dveře sdílení důležitých informací, mezi které může patřit například užívání aminokyseliny L-citrulline.

Jelikož se musí vždycky nějak začít, věříme, že po přečtení tohoto článku budete své nově získané znalosti šířit mezi své přátele.

Co je L-Citrulline účinky

Co je to L-Citrulline?

L-citrulline, L-citrulin nebo prostě jenom citrulin. To je aminokyselina, která je meziproduktem močového cyklu. Zvláštní na ní je, že její název byl odvozen od vodního melounu. Zajímavostí je také to, že koncentrace citrulinu v krvi je ukazatelem funkčnosti střev. Citrulin se používá ve sportu, ale také ho mohou vyzkoušet muži, kteří mají potíže se sexualitou.

Účinky citrulinu

⚖️️ Porovnání: TOP 10 přípravků na erekci

nejlepší léky na erekci
  • účinnost jednotlivých přípravků na tvrdou erekci, zvýšení libida a prodloužení sexuální výdrže
  • jaký přípravek je vhodný, jaké má vedlejší účinky a kdy začne účinkovat
  • zkušenosti a spokojenost s užíváním u ostatních lidí
  • porovnání cen za denní dávku

naposledy aktualizováno 07/2024

Z výše uvedeného odstavce jste nejspíš pochopili, že citrulin se za normálních okolností nachází v lidském těle. Nejde tedy o nějakou cizorodou látku. Zajímavostí je, že lepším způsobem, jak zvýšit hladinu L-argininu, který se spojuje s podporou sexuality a erekce, je užívání L-citrulinu, nikoliv ani tak L-argininu samotného.

Díky tomu může dojít k podpoře lepšího prokrvení organismu, což může přispět k redukci rizika vzniku některých civilizačních chorob, které souvisí s nedostatečným fungováním kardiovaskulárního systému. Teoreticky by mohlo podávání L-citrulinu pomoci i lidem, kteří trpí celiakií, ale v tomto ohledu je vhodné se o této možnosti nejprve pobavit se svým ošetřujícím lékařem.

Proč se přidává do přípravků na erekci?

Pokud máte zkušenost s dlouhodobým užíváním doplňků stravy na podporu sexuality a erekce, pak jistě víte, že v mnohých se nachází L-arginin, který je důležitý pro přívod krve do penisu. (Což je jeden z hlavních mechanismů erekce.) Pokud ale L-citrulin vykazuje větší úspěšnost při zvyšování L-argininu v těle než samotný L-arginin, pak to znamená, že byste měli dbát na jeho pravidelný přísun.

Jelikož může mít z dlouhodobého pohledu dobrý vliv na mírnou až střední erektilní dysfunkci, určitě byste ho měli v nejbližší době vyzkoušet, protože vám může nabídnout rozšíření cév a lepší okysličení krve, což je žádoucí jak pro normální fungování celého organismu, tak pro vaši erekci.

l-citruline na erekci

Jak ho správně užívat?

I když je L-citrulline opravdu zajímavým pomocníkem, myslete na to, že je vhodné ho kombinovat spolu s dalšími bylinkami a látkami, které mohou podpořit vaši výdrž, chuť na sex a výkon.

V ideálním případě L-citrulin kombinujte s:

A dalšími látkami přírodního původu, které mohou zvýšit vaši chuť na sex, dodat vám energii a podpořit plodnost a erekci.

Také myslete na to, že na kvalitu erekce má nemalý vliv i vaše psychika. Pokud máte strach, že dojde k selhání, případně si vyčítáte, že kvůli erektilní dysfunkci trpí váš partnerský vztah, snažte se uklidnit a o svých problémech s protějškem pravidelně hovořte. Kromě dlouhodobého užívání přírodních doplňků stravy na podporu sexuality také zvažte osvojení nových sexuálních praktik, které nemusí vyžadovat penilně-vaginální styk. Díky tomu se vám podaří víc uvolnit, sex si užijete a ještě se můžete těšit na spoustu zajímavé zábavy.

⚖️️ Porovnání: TOP 10 přípravků na erekci

nejlepší léky na erekci
  • účinnost jednotlivých přípravků na tvrdou erekci, zvýšení libida a prodloužení sexuální výdrže
  • jaký přípravek je vhodný, jaké má vedlejší účinky a kdy začne účinkovat
  • zkušenosti a spokojenost s užíváním u ostatních lidí
  • porovnání cen za denní dávku

naposledy aktualizováno 07/2024

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *