Rubriky
Bylinky

Co je to L-arginin a proč ho užívat? A pomůže s erekcí?

L-arginin je látka, ke které se upírá pozornost mnoha zralých mužů. Traduje se o ní totiž, že dovede podporovat erekci. Je to ale pravda? A může vám kromě toho nabídnout i něco dalšího?

Podpora sexuality je stará, skoro stejně jako lidstvo samo. Kromě afrodiziak, která měla podporovat vášeň milenců, byly v oblibě i látky, které podporovaly erekci a výdrž. Nejinak je tomu dnes, jen s tím rozdílem, že preferujeme bezpečné látky, které mají ověřenou účinnost.

Mezi ingredience, které se často používají do doplňků stravy pro muže, patří L-arginin. Jelikož není na škodu vědět o světě, ve kterém žijeme, něco trochu víc, dnes se podíváme na to, co vše vám může jeho užívání nabídnout.

co je l-arginin účinky

Co je to L-arginin?

L-arginin je aminokyselina. Jak jistě víte, aminokyseliny jsou důležitým stavebním kamenem bílkovin. Tělo L-arginin vyžaduje v mnoha specifických situacích, například ho potřebují ženy v těhotenství, děti a podobně.

Mezi hlavní úkoly L-argininu patří regulace průtoku krve, normální funkce mitochondrií a buněčná komunikace. Také je důležitý kvůli dalším aminokyselinám, jejichž je prekurzor, a které jsou důležité pro normální stav imunitního systému. Vzhledem k tomu, že funkcí L-argininu je v těle opravdu hodně, jeho nedostatek může mít negativní vliv na jeho normální fungování. A ze stejného důvodu se přidává do doplňků stravy.

Nejlepší účinky Argininu

⚖️️ Porovnání: TOP 10 přípravků na erekci

nejlepší léky na erekci
 • účinnost jednotlivých přípravků na tvrdou erekci, zvýšení libida a prodloužení sexuální výdrže
 • jaký přípravek je vhodný, jaké má vedlejší účinky a kdy začne účinkovat
 • zkušenosti a spokojenost s užíváním u ostatních lidí
 • porovnání cen za denní dávku

naposledy aktualizováno 04/2024

Kulturisté arginin používají pro lepší prokrvení svalů. Měl by také zvyšovat vyplavování a tvorbu růstového hormonu. Dále po doplňcích stravy s obsahem argininu mohou sahat lidé, kteří mají potíže s vysokým krevním tlakem.

Dále může nabídnout:

 • Udržování normální hladiny krevního cukru
 • Management u kriticky nemocných jedinců (infekce, trauma…)
 • Lepší zvládání preeklampsie (v těhotenství)

L-arginin na podporu erekce

Jeden z důvodů, proč je L-arginin v doplňcích stravy pro muže tak oblíbený, jsme si už představili výše. Jak si jistě vzpomínáte, mluvili jsme o tom, že je důležitý pro regulaci průtoku krve. Asi vám nemusíme dlouze vysvětlovat, že průtok krve je velmi důležitým faktorem pro dosažení a udržení erekce.

Dále se jeho užívání tradičně spojuje se zlepšením potíží, které způsobuje erektilní dysfunkce. To ostatně naznačují i studie, podle kterých muži, kteří užívali L-arginin, dosáhli ve srovnání s muži, kteří užívali pouze placebo, mnohem lepších výsledků.

l-arginin na erekci užívání

Jak užívat Arginin?

Nejlepším způsobem, jak můžete L-arginin užívat, je jeho doplňování z volně prodejných doplňků stravy pro muže, které podporují normální sexualitu a erekci. Kromě něj by ale měly ve složení být i další látky, které se taktéž spojují s podporou sexuality a výkonu.

Pokud nevíte, čeho byste se měli chytit, hledejte:

Tyto bylinky vám toho mohou nabídnout relativně hodně. Ženšen pravý se například spojuje s větším množstvím energie a s celkovou vitalitou organismu. Kotvičník zemní sice nepodporuje sportovní výkony, ale může vám nabídnout zvýšení chuti na sex

Šafrán setý je nejdražší koření na světě, protože je ho málo. Mezi jeho benefity patří například podpora lepší nálady a podpora sexuality. O mace peruánské se navíc říká, že je to peruánská viagra. Jak tedy můžete vidět, s těmito bylinkami se opravdu vyplatí při podpoře vašeho milostného života počítat.

Myslete ale na to, že je důležité, abyste je užívali dlouhodobě a podle stanoveného dávkování, které najdete na obalu. Pokud ho budete dodržovat spíš volněji, nemůžete čekat, že vaše snaha bude mít nějaký znatelný efekt.

V neposlední řadě, svou sexualitu a libido můžete kromě doplňků stravy podpořit i dalšími způsoby. Prospěje vám, když si dopřejete dostatečné množství kvalitního spánku. Dobrý je i dostatek pohybu a zdravý jídelníček. V neposlední řadě nepodceňujte ani stresovou zátěž, protože pokud je příliš vysoká, může mít destruktivní vliv na vaši spokojenost v posteli.

⚖️️ Porovnání: TOP 10 přípravků na erekci

nejlepší léky na erekci
 • účinnost jednotlivých přípravků na tvrdou erekci, zvýšení libida a prodloužení sexuální výdrže
 • jaký přípravek je vhodný, jaké má vedlejší účinky a kdy začne účinkovat
 • zkušenosti a spokojenost s užíváním u ostatních lidí
 • porovnání cen za denní dávku

naposledy aktualizováno 04/2024

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *