Rubriky
Problémy s erekcí

Potence u mužů: Jak řešit problémy a co pomůže?

Termín potence se hojně používá v souvislosti s mužskou výkonností a plodností. Málokdo si ale pod ním dovede představit něco konkrétního. Vzhledem k tomu, že se od ní odvíjí naše sebevědomí, v dnešním článku se podíváme na to, jak podpora potence funguje a co to vlastně je.

Když se podíváte kolem sebe, v médiích, rozhovorech a dalších volně dostupných materiálech se šíří narativ, který říká, že hodnota muže velmi úzce souvisí s jeho sexuální výkonností, se schopností uspokojit sexuální protějšky a s množstvím zplozených dětí.

Pokud tedy někdo těchto met ani zdánlivě nedosahuje, může se na něj jeho okolí dívat skrze prsty, což může způsobovat široké spektrum nejrůznějších potíží, včetně ztráty sebevědomí a komplikací v osobních vztazích.

Ať už chcete tuto hru s ostatními hrát, nebo prostě jen hledáte cesty, jak zlepšit svůj sexuální život, níže se zaměříme na to, jestli existují prášky na potenci a na další tipy, které by vám mohly snadno pomoci.

co je potence problémy poruchy

Co znamená potence?

Jak už bylo uvedeno výše, potence nejčastěji zahrnuje mužskou sexualitu a plodnost. Hodnota muže ve společnosti se často odvíjí od toho, kolik v průběhu života zplodil dětí a jak moc je výkonný (nejen) ve své ložnici. Téměř každý muž se tedy snaží těmto měřítkům úspěšnosti dostát.

Jak se projevují problémy s potencí?

⚖️️ Porovnání: TOP 10 přípravků na erekci

nejlepší léky na erekci
 • účinnost jednotlivých přípravků na tvrdou erekci, zvýšení libida a prodloužení sexuální výdrže
 • jaký přípravek je vhodný, jaké má vedlejší účinky a kdy začne účinkovat
 • zkušenosti a spokojenost s užíváním u ostatních lidí
 • porovnání cen za denní dávku

naposledy aktualizováno 05/2024

Problémy s potencí mohou mít různé formy a příčiny. (O kterých si povíme něco více níže.) Nejčastěji jde o problém se sníženým libidem. Setkat se ale lze i s předčasnou ejakulací, erektilní dysfunkcí a zhoršenou plodností.

Poruchy erekce – nejčastější příčiny

Než se podíváme na to, jaké tipy na podporu potence můžete vyzkoušet, je důležité se seznámit s běžnými příčinami toho, proč může dojít k jejímu poklesu.

Na vině může být například:

 • Stres
 • Sedavý způsob života
 • Užívání návykových látek
 • Obezita
 • Vysoký krevní tlak
 • Zvýšená hladina cholesterolu
 • Cukrovka

A mnoho dalších faktorů. Někdy může mít na mužskou sexualitu negativní vliv i neutěšená situace ve vztahu, deprese, úzkost a podobně.

Z toho důvodu je důležité, aby se muži naučili o své vztahy a o své tělo a psychiku správně pečovat, protože jedině s tímto trojlístkem lze v dlouhodobém horizontu dosáhnout nejlepších výsledků.

¨jak zvýšit a zlepšit potenci

Jak zvýšit a zlepšit potenci

Naši předkové zkoušeli nejrůznější potraviny na potenci, mezi kterými byla například čokoláda, jahody, čili, ústřice a mnoho dalších, včetně těch opravdu odpudivých a nebezpečných. Dnes, když máme k dispozici jak moderní technologie, tak vědomosti našich předků, máme po ruce větší množství způsobů, které můžete ve chvíli krize vyzkoušet.

Léky

První variantou jsou klasické léky na potenci, které vám může předepsat pouze váš ošetřující lékař. Ten to však udělá jen ve chvíli, kdy dospěje k závěru, že pro vás neexistuje žádná jiná cesta, jak by se dala vaše situace zlepšit organickým způsobem. Nejprve vám tedy může doporučit změnu životního stylu. Teprve když to nezabere, může vám nabídnout silnější kalibr.

Bylinky

Všem mužům jsou naopak volně dostupné přírodní doplňky stravy na podporu potence, libida a plodnosti, které se dají sehnat na internetu a v lékárnách. Nejčastěji obsahují komplex bylinek, které mohou dále doplňovat vitamíny, minerály a nejrůznější antioxidanty. Mezi látky, které se jmenují v souvislosti s podporou erekce a sexuality, tradičně patří ženšen pravý, tribulus terrestris, maca peruánská, šafrán setý, L-citrulline a mnoho dalších.

Užívání bylinek se také hodí podpořit zdravějším životním stylem, protože by byla škoda, abyste si do svého snažení neustále házeli vidle. Proto se snažte dbát i na redukci stresu, dostatek spánku, přiměřený pohyb a zdravý jídelníček.

⚖️️ Porovnání: TOP 10 přípravků na erekci

nejlepší léky na erekci
 • účinnost jednotlivých přípravků na tvrdou erekci, zvýšení libida a prodloužení sexuální výdrže
 • jaký přípravek je vhodný, jaké má vedlejší účinky a kdy začne účinkovat
 • zkušenosti a spokojenost s užíváním u ostatních lidí
 • porovnání cen za denní dávku

naposledy aktualizováno 05/2024

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *