Rubriky
Problémy s erekcí

6 tipů, jak zlepšit erekci a sexuální život

Pevná a dlouhotrvající erekce není pro muže důležitá jen z hlediska plodnosti a úspěšného početí potomka, ale hraje velkou roli i v otázce zdravého sebevědomí. Proto se dnes podíváme na několik tipů a triků, jak zlepšit erekci a její kvalitu.

Pro muže je sexualita velmi úzce propojena s vnímáním vlastní hodnoty. Je proto naprosto pochopitelné, že pokud se u vás objeví nějaký zádrhel, kvůli kterému není možné mít stejně kvalitní styk, jako v dřívějších dobách, může to způsobit značnou frustraci.

Ve srovnání se ženami navíc muži se svými přáteli o svých problémech často nemluví. Mohou mít totiž strach z posměchu a odsouzení. To je ale chyba, protože byste dost možná zjistili, že stejné potíže mají i oni. Bylo by pro vás navíc jednodušší sdílet účinné tipy a rady, jak tento problém překonat.

Než se tento dialog mezi muži otevře, jsme tu my a s námi několik tipů, které mohou podpořit vaše sebevědomí v intimní oblasti.

zlepšení erekce

Faktory ovlivňující kvalitu erekce

To, že vás trápí erekce, nemusí mít nutně souvislost s tím, že už vám váš protějšek nepřijde být sexy. Ve skutečnosti se za tímto jevem mohou schovávat psychické potíže, stres, vyčerpání, neshody ve vztahu a zdravotní problémy. Úplně bychom také neměli vynechávat váš dlouhodobý životní styl. Například kouření a obezita mohou zvyšovat riziko problémů s erekcí v budoucnu.

⚖️️ Porovnání: TOP 10 přípravků na erekci

nejlepší léky na erekci
 • účinnost jednotlivých přípravků na tvrdou erekci, zvýšení libida a prodloužení sexuální výdrže
 • jaký přípravek je vhodný, jaké má vedlejší účinky a kdy začne účinkovat
 • zkušenosti a spokojenost s užíváním u ostatních lidí
 • porovnání cen za denní dávku

naposledy aktualizováno 06/2024

Ze zdravotních důvodů může hrát velkou roli:

 • Onemocnění kardiovaskulárního systému
 • Diabetes
 • Vysoká hladina cholesterolu
 • Roztroušená skleróza
 • Nespavost

A mnoho dalších, včetně snížené hladiny testosteronu.

6 tipů na zlepšení erekce

Podpora erekce přírodní cestou

Na podporu erekce jsou hodně oblíbené bylinky, o kterých se říká, že mohou podpořit libido, hormonální rovnováhu a normální hladinu energie. Z toho důvodu muži běžně sahají po volně prodejných doplňcích stravy s obsahem těchto bylinek a dalších látek, které mohou podpořit například i plodnost.

Rozhodně nešlápnete vedle, když si obstaráte takový, který kromě L-Citrulinu a L-Argininu obsahuje i kotvičník zemní, ženšen pravý, macu peruánskou, šafrán setý a mnoho dalších ingrediencí.

Otevřená komunikace

Není nic horšího, než když protějšek baží po styku, ale vy ho kvůli svým potížím neustále odmítáte. Na erekci navíc může mít dopad i dusná atmosféra s partnerství. Ať už se děje cokoliv, vždy se svým protějškem o svých problémech a potřebách otevřeně mluvte. Jakmile zahájíte dialog, mělo by pro vás být jednodušší najít společnou řeč a cestu, po které se vydáte.

Nebojte se novinek

I řízek se vám jednoho dne přejí. Zkuste tedy přijít s nápadem, jak by šlo oživit vaše intimní hrátky. Někomu vyhovuje například hraní rolí a vytváření nejrůznějších scénářů. Pomoci může i změna prostředí a používání erotických hraček. Bránit se také nemusíte novým polohám, společnému sledování filmů pro dospělé a návštěvám eroticky laděných podniků. Myslete ale na to, že vše, co se rozhodnete zkusit, by mělo být odsouhlaseno po předchozí domluvě.

tipy na zlepšení erekce

Zdravý jídelníček

Nelze čekat, že pokud se ke svému tělu chováte jako k popelnici na ulici, bude podávat dobrý výkon a bude zdravé. Proto se snažte co nejvíce omezit konzumaci tučných jídel, sladkostí a polotovarů, které obsahují velké množství éček. Místo toho si dopřávejte kvalitní mořské ryby, hodně ovoce a zeleniny, luštěnin a dalších zdravých potravin.

Cvičení

Vzhledem k tomu, že cvičení má dobrý vliv na hladinu testosteronu a na zdravou hmotnost, která je pro dosažení normální erekce taktéž potřeba, snažte se pohybovat alespoň 20 minut denně.

Spánek

V neposlední řadě se také snažte každý den dostatečně spát. Nespavost a spánková deprivace způsobuje únavu, kvůli které vám může chybět energie pro partnerský sex. Nedostatek spánku také může způsobovat častější selhávání v posteli. Už to jsou tedy dostatečné důvody pro to, abyste každou noc odpočívali alespoň 7-9 hodin.

⚖️️ Porovnání: TOP 10 přípravků na erekci

nejlepší léky na erekci
 • účinnost jednotlivých přípravků na tvrdou erekci, zvýšení libida a prodloužení sexuální výdrže
 • jaký přípravek je vhodný, jaké má vedlejší účinky a kdy začne účinkovat
 • zkušenosti a spokojenost s užíváním u ostatních lidí
 • porovnání cen za denní dávku

naposledy aktualizováno 06/2024

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *